Вітаю Вас,ви пройшли квест за темою "Йосип Броз Тіто - людина і політик"!
Я сподіваюсь, ви почерпнули для себе багато нового і пізнавального.
Ми розглянули з Вами історію Югославії періоду після Другої світової війни через призму діяльності Йосипа Броз Тіто. Він був сміливцем, який кинув виклик найбільшим диктаторам Європи. Він був головним інженером Блоку Нейтральних країн, якого не любили згадувати при Союзі, але який де факто стримував оберти Холодної Війни. Зумів збудувати Землю Обітовану на перехресті шести народів, у яких ненависть до сусідів записана у генетичний код.
Світ почув про нього під час Другої Світової. Завдяки організаторським здібностям Броз Тіто став на чолі пів-мільйонної армії партизан. Югославський рух опору був унікальним своєю строкатістю і найбільшим у Європі об’єднанням, яке воювало з країнами Осі без допомоги союзників.
Попри строгість режиму, який відправляв за грати через політичні анекдоти відмінність між Югославією та іншими країнами соц-блоку і Радянським Союзом зокрема була колосальною. Тіто ніколи не будував залізну завісу. Не боявся відпускати туристів і запрошував на відпочинок до себе.
Подорожі займали ключове місце в політиці Йосипа Броза. А його гостинність дуже цінували на обох півкулях.
Гедонізм югославського лідера проявлявся у всьому. Розкішний автопарк, який він збирав і міг легко подарувати при нагоді. Їдучи до Белграда настороженим Хрущов повертався до Москви з новеньким кабріолетом.
Створена Тіто модель держави та соціалізму, як і його незвичайна доля, досі викликають суперечки. Тіто — людина, винна в жорстоких репресіях проти свого народу. З іншого боку — творець найліберальнішої з усіх моделей соціалізму 60—70-их років, лідер, що зберігав єдність Югославії та її незалежність.
Після виявленого лікарями закупорення вен лівої ноги з небезпекою переходу в гангрену був госпіталізований. Пережив ампутацію обидвох ніг по черзі. Тіто помер 4 травня 1980 р. у віці 88 років на руках четвертої дружини Йованки Броз в Люблянській клініці. Перед цим він понад 100 днів перебував у стані коми.
З Тіто прийшли прощатися 700 тисяч людей, 209 державних делегацій з 123 країн, його похорон — наймасштабніша церемонія ХХ ст.
Комментариев нет:
Отправить комментарий